Jak dobrze zaplanować remont łazienki w bloku?

Jak dobrze zaplanować remont łazienki w bloku?

Metamorfoza łazienki w bloku to wymagający, ale efektowny remont. O czym warto pomyśleć, żeby odbył się w naj najmniej stresujących warunkach i przyniósł pozytywy nawet po wielu latach?

 

Dobry projekt to podstawa

W blokach, szczególnie tych budowanych 30, 40 lub niemal 50 lat temu, łazienki mają małą powierzchnię. Zmiany w tym pomieszczeniu wymagają bardzo rozsądnych decyzji, a często także pomysłowości. Wykonanie projektu, z dobrym wymierzeniem łazienki i elementów, które mają się w nim znaleźć, to absolutna podstawa – tutaj ważny jest każdy centymetr!

 

Rozpisz i przemyśl prace i zakupy

Mając plan, można skupić się nad kolejnością prac oraz zakupami, żeby nie kupić zbyt dużo lub zbyt mało. Płytki i fugi powinny pochodzić z jednej partii produkcyjnej, w innym przypadku mogą różnić się odcieniem. Lepiej kupić ich więcej, żeby uniknąć przykrych niespodzianek gdy np. część produktów ulegnie uszkodzeniu.

 

Wyślij bliskich na wakacje

Zapylenie, hałasy, zapachy oraz brak możliwości swobodnego korzystania z łazienki nie jest dobre dla rodziny. Najlepiej przeprowadzić remont w takim czasie, w którym bliscy mogą opuścić mieszkanie i pojechać na wakacje lub do rodziny.

 

Bądź uprzejmy, poinformuj sąsiadów

Kucie, stukanie, wiercenie – dźwięki remontu łazienki w bloku są szczególnie nieprzyjemne dla sąsiadów. Bardzo dobrym pomysłem jest poinformowanie ich o takich niedogodnościach. Najlepiej zrobić to osobiście, można także wywiesić kartkę na tablicy ogłoszeń. Warto określić ramy czasowe remontu oraz wstrzymać się od prac wczesnym rankiem, późnym wieczorem oraz nocą, z szacunku dla innych osób zamieszkujących blok.

 

Zabezpiecz siebie i sąsiadów, wykonaj hydroizolację łazienki

Remontową polisą na spokój swój i sąsiadów, bez obaw o uszkodzone rury lub zawory, jest wykonanie hydroizolacji łazienki, czyli zabezpieczenia jej przed zalaniem. Takie wypadki wciąż zdarzają się w łazienkach w blokach i zawsze wiążą się z trudnościami, które można jednak łatwo uniknąć. W trakcie zmian w łazience można zastosować płynną folię, która jest łatwa w użyciu.

 

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Cały proces remontowania łazienki w bloku jest trudny i męczący – często jest to bardzo ograniczona przestrzeń, należy być jednocześnie precyzyjnym i cierpliwym. Jeśli czujesz, że możesz nie podołać lub na samą myśl o remoncie się denerwujesz, nie przejmuj się. Obecnie można spotkać bardzo dużo ogłoszeń firm remontowych i wykończeniowych, z których usług możesz skorzystać. Oszczędzisz sobie wysiłku, a niejednokrotnie także stresu, a nawet pieniędzy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl