Materiały świetnie imitujące prawdziwy kamień – odkryj płytki wyglądające jak marmur!

Materiały świetnie imitujące prawdziwy kamień – odkryj płytki wyglądające jak marmur!

Płytki imitujące marmur należą do grupy uniwersalnych kafelków, które komponują się z charakterem wnętrz w niemal każdym domu. Bogate wzornictwo i szereg atrakcyjnych odcieni nominuje marmurowe płytki do często stosowanych rozwiązań w naszych mieszkaniach. Nie zawsze jednak możesz znaleźć fason, o którym marzysz. Czy istnieją takie płytki, które wyglądają jak marmur? Sprawdź, czy da się pozyskać materiał, który będzie idealnie naśladował pełen luksusu marmur!

 

Płytki jak marmur – szukamy perfekcyjnego zamiennika

Żeby znaleźć płytki do złudzenia przypominające prawdziwy marmur, należy zwrócić się ku wyrobom z gresu. Kafelki gresowe są formowane z kamionki szlachetnej i poddawane naciskowi. Ten wytrzymały materiał często imituje marmur. Niektóre warianty posiadają też wykończenie z połyskiem, co jest wyjątkowo atrakcyjną propozycją dla wielbicieli naturalnego marmuru. Wśród wielu wzorów możesz znaleźć zarówno standardowe kwadratowe płytki w rozmiarze 60x60cm, jak i prostokątne modele 60x120cm lub ciekawe płytki heksagonalne, czyli innowacyjne plastry miodu, które pozwalają na gustowne aranżacjewielu wnętrz.

 

Zalety płytek wyglądających jak marmur

Zakładanie prawdziwych marmurowych płytek to nie tylko bardzo kosztowne przedsięwzięcie, ale zadanie wymagające odpowiedniego przygotowania zakupionego materiału. Naturalny marmur wymaga uprzedniego oczyszczenia i zaimpregnowania, a tym samym właściwej wiedzy, jak należy wykonać powyższe czynności. W przypadku płytek jedynie wyglądających jak marmur nie ponosisz tak wysokiego kosztu za zakup materiałów, a sama płytka jest od razu gotowa do przytwierdzenia. Rozwiązanie to jest więc nie tylko bardziej uniwersalne i dostępne dla większości osób, ale także wyjątkowo eleganckie. 

 

Płytki niczym marmur – jak je wykorzystać?

Jeżeli chcesz zostać szczęśliwym posiadaczem kafelków wyglądających jak marmur, zastanów się, gdzie i w jaki sposób możesz je wykorzystać we wnętrzach. Płytki imitujące marmur idealnie sprawdzą się jako posadzka w łazience, a także jako element dekoracji ścian. Dobrym pomysłem jest łączenie kontrastujących odcieni płytek w jednym pomieszczeniu – możesz zastosować jasne kafle z delikatnym szarym cieniowaniem razem z płytkami w kolorze głębokiej czerni. Dodatkowym elementem, zwieńczającym całość może okazać się profil metalowy w złotej lub miedzianej barwie, który wyznaczy granice pomiędzy powierzchniami.

 

SPRAWDŹ NASZĄ PROPOZYCJĘ MOZAIKI IMITUJĄCEJ MARMUR:

 

[lookbook id="1183"]

 

 

WYPRÓBUJ RÓWNIEŻ INNE NASZE PRODUKTY:

 

[product id="1622, 1623, 1286, 1589, 1693"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl