Metalowe listwy wykończeniowe do płytek - powinny znaleźć się w Twoim domu

Płytki są tego rodzaju materiałem dekoracyjnym, który stosuje się praktycznie w każdym domu. Najczęściej trafiają one do łazienki, kuchni i korytarza, pojawiając się na podłodze, jak i na ścianach. Ich miłośnicy umieszczają je także w innych częściach mieszkania, szczególnie że można urozmaicić ich wygląd. Zapewniają to m.in. listwy wykończeniowe do płytek (metalowe), których walory estetyczne odmieniają niejedno wnętrze. To samo może stać się z Twoim domem, dlatego zobacz, dlaczego warto się na nie zdecydować.

 

Fugi są nudne, postaw na listwy wykończeniowe do płytek

Klasyczne rozwiązanie w postaci fugi, która wypełnia przestrzeń pomiędzy płytkami i spaja je, odchodzi do lamusa. Teraz wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, warto zdecydować się na innowację, czyli listwy wykończeniowe do płytek, np. metalowe. Zapewniają one niecodzienną estetykę, która wpływa na odbiór pomieszczenia, czyniąc je ciekawszym. Te cięte laserowo paski, wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, są bardzo wygodne w montażu. Możesz je bowiem dociąć do pożądanej długości, a ich elastyczność ułatwia łączenie z glazurą. Ze względu na różnorodność, można je z powodzeniem stosować w różnego typu pomieszczeniach. Najczęściej widać je w przestrzeni domowej, w sanitariatach, choć nie brakuje tych, którzy umieszczają je na zewnątrz domu.

Paski te sprawdzają się doskonale, szczególnie na łączeniu dwóch różnych typów glazury lub posadzki z płytkami. Stanowią skuteczne i trwałe uszczelnienie powierzchni pomiędzy nimi, zapobiegając przedostawaniu się wilgoci. A przy tym dobrze się prezentują, dbając o odbiór estetyczny pomieszczenia. Dzięki nim, w takich miejscach jak np. łazienka, możesz zapomnieć o wilgoci, kurzu i brudzie.

 

Co zyskasz, gdy zdecydujesz się na listwy?

Kładąc listwy wykończeniowe do płytek, zyskujesz nie tylko na efekcie wizualnym. To także:

- idealne zakrycie szczelin podłogowych, zwłaszcza przy brzegach podłogi lub ściany,

- skuteczne pokrycie wszelkich krzywych cięć i mało estetycznych pomyłek, o które nietrudno przy przycinaniu płytek. Teraz ukryjesz wszystkie wady montażu, niezależnie od tego, czy przytrafiły się one Tobie, czy ekipie remontowej,

- wzmocnienie krawędzi, dzięki zastosowaniu metalowych kątowników.

 

Metalowe profile wykończeniowe odpowiedzią na współczesną modę

Coraz częściej we wnętrzach stosuje się surowe wykończenia, które jednak są starannie zaplanowane. Betonowe płytki mają imitować ten prawdziwy materiał budowlany, są jednak łatwiejsze w montażu. Stosuje się je na podłogach i ścianach, a wszędzie prezentują się doskonale. Wolisz drewno? Nic trudnego, do niego także znajdziesz idealne wykończenia. Metalowe listwy są właśnie tym, co przełamie ten prosty charakter, nadając całości pożądanej elegancji. Możesz zdecydować się, by wypełnić przestrzeń między nimi metalowymi płaskimi paskami lub profilami do płytek, w zależności od sposobu, w jaki układasz glazurę bądź drewno.

 

Listy wykończeniowe do płytek – jakie wybrać?

Gdy szukasz odpowiedniej glazury, zazwyczaj poświęcasz na to zadanie sporo czasu. Przy wyborze listew wykończeniowych sprawa jest mniej skomplikowana, jednak trzeba skupić się nad tym przez chwilę, ze względu na różnorodność materiałów. Do wyboru masz:

- metalowe profile wykończeniowe, wykonane ze stali nierdzewnej. Zapewniają one wysoki połysk, a występują praktycznie w każdym kolorze. Srebrny, złoty, czarny czy miedziany to niekwestionowane hity dekoratorskie. Twoje płytki zyskają, gdy wybierzesz właśnie takie materiały. Są odporne na uszkodzenia i korozję, a ich struktura sprawia, że odnajdą się w każdym wnętrzu,

- kątowniki wykończeniowe – sprawdzają się w rogach pomieszczeń, jak i na kantach, chroniąc je przed uszkodzeniami, o które nietrudno. Zwłaszcza gdy mieszkasz z dziećmi i zwierzętami,

- listwy dekoracyjne – pozwolą Ci stworzyć na glazurze dowolną kompozycję. Wystarczy przyciąć i przykleić paski, by udekorować nimi poszczególne płytki. Ten element możesz też użyć do dekoracji luster czy szafek, co pozwoli na stworzenie spójnej koncepcji dekoratorskiej w pomieszczeniu,

- listwy metalowe – są uzupełnieniem listew wykończeniowych, dzięki czemu Twoje pomieszczenie zyska jeszcze więcej uroku. Gdy zdecydujesz się wypełnić luki między glazurą, możesz dodatkowo zastosować właśnie te listwy, by we wnętrzach było jeszcze więcej elementów dekoracyjnych.

 

Dodatkowe wykorzystanie metalowych listew wykończeniowych

Ze względu na to, że metalowe listwy, jak i inne, świetnie się prezentują, warto wykorzystać je jako dekoracje. Z ich pomocą stworzysz niecodzienne dzieła sztuki na ścianach, wyklejając pożądane kształty. To także materiał, który przemienia zwykłe lustro i fronty szafek w ciekawsze wersje prostych sprzętów. Zobacz, że to nie tylko narzędzie to maskowania krawędzi, lecz przede wszystkim nowoczesny materiał dekoracyjny. Spełnij swoje marzenia o wyjątkowym wnętrzu, tworząc je samodzielnie. Metalowe listwy wykończeniowe do płytek nadają się do tego idealnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl