Planujesz łączenie paneli i płytek? Sprawdź, jak prawidłowo łączyć różne rodzaje posadzek!

Planujesz łączenie paneli i płytek? Sprawdź, jak prawidłowo łączyć różne rodzaje posadzek!

Wykorzystanie różnych typów posadzek to doskonały sposób na podział powierzchni na określone strefy. Takie rozwiązanie bardzo często stosuje się w kuchniach przechodzących w jadalnię lub salon. Rozważasz łączenie paneli i płytek? Sprawdź, jak połączyć posadzki, by były stylowe i funkcjonalne!

 

Łączenie paneli i płytek – dlaczego warto?

Wśród najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w wykończeniach wnętrz królują panele i płytki. Zestawienie tego typu posadzek ma wiele zalet i prezentuje się niezwykle stylowo. Dlaczego warto postawić na łączenie paneli i płytek? Takie rozwiązanie umożliwia wygodny podział na strefy i gwarantuje ich funkcjonalność. Z jego pomocą efektownie oddzielisz kuchnię od jadani lub przedpokój od salonu.

 

Jak zaplanować łączenie paneli i płytek?

Jeśli chcesz wykorzystać we wnętrzu różne typy posadzek, uwzględnij to już na etapie planowania. Jednym z podstawowych wyzwań, z którym trzeba się zmierzyć, żeby prawidłowo zestawić odmienne powierzchnie, jest dostosowanie ich grubości. Odpowiednie rozplanowanie podłoża pozwoli uniknąć różnic poziomów i progów. Ich wystąpienie może zaburzyć estetykę wnętrza, utrudnić swobodne poruszanie się po pomieszczeniach lub nawet uniemożliwić otwieranie drzwi.

 

Łączenie paneli i płytek – o czym pamiętać?

W przypadku wykorzystania różnych typów posadzek należy pamiętać, że materiały mogą odmiennie pracować pod wpływem temperatury czy wilgoci. Z tego względu przy łączeniu paneli i płytek ważne jest wykonanie dylatacji. To szczeliny, które powinny znaleźć się na styku materiałów wykończeniowych.

 

Jak wykonać łączenie paneli i płytek, by efekt był stylowy i funkcjonalny?

Jednym z najpopularniejszych sposobów wykonania łączenia paneli i płytek są specjalistyczne listwy, profile lub płaskowniki. Elementy tego typu mogą być wykonane z różnych materiałów, np. stali czy aluminium. Szeroki wybór barw pozwala doskonale dopasować wykończenia do podłóg. Listwy w modnych odcieniach złota, srebra czy miedzi a powodzeniem mogą pełnić również funkcję dekoracyjną.

[product id="1521, 1500, 1544, 1589, 1522, 1563, 1523, 1624, 1284, 1322, 1462" slider="true"]

W łączeniach paneli i płytek możesz wykorzystać też różnego rodzaju masy elastyczne, np. silikony. Nowoczesna chemia budowlana dostępna jest w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu bez problemu dobierzesz preparat do barwy zastosowanych materiałów. Masy elastyczne są proste w aplikacji i prezentują się niezwykle stylowo. Warto jednak pamiętać, że w przypadku tego rozwiązania należy zadbać o dokładne przycięcia krańców posadzek. Ewentualne niedoskonałości mogą zaburzyć estetykę końcowego efektu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl