Przekonaj się, jak efektowne są drewniane mozaiki na ścianę!

Przekonaj się, jak efektowne są drewniane mozaiki na ścianę!

Drewniane elementy wyposażenia wnętrz należą do coraz bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych. Drewno jest odzwierciedleniem natury, symbolizuje odnowę życia i witalność, co przekonuje wiele osób do sięgania po wzory, które przybliżają człowieka do naturalnego środowiska. Drewniane mozaiki na ścianę wciąż kojarzą się z nieśmiertelnymi boazeriami, a to, co zamierzamy teraz przedstawić, daleko odbiega od kompozycji naszych babć! 

 

Drewniane mozaiki na ścianę, czyli alternatywa dla naturalnego surowca

Niesłychanie interesująco wygląda ściana pokryta drewnianym panelem. Jako tło dla powieszonych obrazów, półek czy niewielkiej komody idealnie sprawdzą się drewniane mozaiki na ścianę, które nie muszą wcale być naturalnym surowcem drzewnym. Prawdziwe drewno wymaga precyzyjnej i fachowej obróbki oraz solidnej konserwacji, żeby zastosować je jako podkład na ścianie w salonie, sypialni czy tym bardziej w łazience. Praktycznym i jednocześnie do złudzenia przypominającym naturalne drewno rozwiązaniem są gotowe mozaiki ceramiczne, które mają kształt regularnej cegiełki. 

 

Nasze propozycje mozaiki drewnopodobnej:

[product id="1461, 1603, 1481, 1620, 1515, 1516, 1498, 1499, 911, 928, 927, 942, 1428, 1531" slider="true"]

Powszechność zastosowania – drewniane mozaiki na ścianę

Wśród wielu zalet gotowych paneli imitujących naturalne drewno, wymienić należy z pewnością ich uniwersalność zastosowania w różnych domowych pomieszczeniach. Drewniane mozaiki na ścianę stworzą ciepły klimat w salonie, a także w sypialni, gdzie dzięki drewnopodobnym elementom wyposażenia poczujesz się naprawdę komfortowo i przytulnie. Możesz wykorzystać również mozaikę gresową w kształcie rombów, zarówno na ścianę, jak i na pokrycie posadzki, gdyż materiał też należy do łatwych do utrzymania w czystości, jest bardzo wytrzymały i trudno ścieralny. Sprawdź, jak efektowna okaże się łazienkowa podłoga, gdy zastosujesz mozaikę o regularnym kształcie w jodełkę!

 

Czym wykończyć drewnianą mozaikę na ścianie?

Jeżeli chcesz nadać nieco bardziej awangardowy charakter aranżowanym wnętrzom, do mozaiki drewnianej na ścianę dodaj wykańczające elementy, które sprawią, że całość będzie stanowić niecodzienną i niesztampową kompozycję. Do materiałów à la drewno z powodzeniem nadadzą się metalowe listwy lub profile w barwach miedzi, złota bądź czerni. Każdy odcinek efektownie zakończysz przy pomocy kostki narożnej, którą możesz dopasować do odcienia profili. Do stworzenia dwuwymiarowych dekoracji wybierz kątowniki wykończeniowe.

 

Nasze propozycje zakończeń metalowych:

[product id="1649, 1654, 1646, 1648, 1651, 1656" slider="true"]

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl