Szklane Mozaiki.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o posadzce samopoziomującej

blog Szklane Mozaiki
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Doskonała aranżacja wnętrza zależy od podłóg! Jeśli chcesz, by dekoracja była dopracowana w najmniejszym szczególe, zadbaj o nią już na etapie wykańczania domu lub mieszkania. Najmniejsze nawet nieprawidłowości w poziomowaniu posadzki będą miały wpływ na ustawienie mebli i całościowy wygląd wnętrza. Postaw na innowacyjne rozwiązania i wykorzystaj możliwości, jakie daje posadzka samopoziomująca. Sprawdź, czym jest, kiedy ją stosować i jak robić to prawidłowo.

 

Posadzka samopoziomująca dla początkujących

Nowoczesna aranżacja podłogi może być jeszcze bardziej efektowna. Warunkiem jest troska o efekt końcowy na każdym etapie prac. Prawidłowe wykonanie posadzki utrudniają Ci pojawiające się nierówności? Zdecyduj się na posadzkę samopoziomującą, która pozwoli Ci wyrównać powierzchnię i stworzyć idealną bazę pod wybrane materiały wykończeniowe. Sprawdź, jakie korzyści gwarantuje takie rozwiązanie, kiedy warto się na nie zdecydować i jak prawidłowo stosować proponowaną posadzkę.

 

Tradycyjna posadzka, a posadzka samopoziomująca

Zastanawiasz się, czym tradycyjna posadzka różni się od tej samopoziomującej? Popularna wylewka, do niedawna jedyna wykorzystywana w budownictwie, wbrew swojej nazwie jest układana – to dlatego prace rozpoczyna się od ułożenia listew, które mają za zadanie wyznaczać końcowy poziom posadzki. Proces jest niezwykle angażujący i czasochłonny, a listwy wymagają częstej kontroli poziomicą. 

Inaczej jest w przypadku posadzki samopoziomującej. Mająca postać gęstej masy, równomiernie rozlewa się po powierzchni, na której ma się ostatecznie znaleźć. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia wykonywanie prac remontowych, co więcej – rezultaty są precyzyjne i estetyczne. Sprawdź, jak prawidłowo stosować posadzkę samopoziomującą!

 

Rozwiązanie z korzyścią

Wylewka samopoziomująca, zwana również samopoziomującym podkładem podłogowym, posadzką albo masą samorozlewną gwarantuje szereg korzyści w trakcie remontu lub wykańczania nowopowstałych wnętrz. Korzystając z niej, w prosty sposób uzyskasz pożądane rezultaty pracy. Jakie korzyści jeszcze gwarantuje i dlaczego warto po nią sięgnąć?

- Masa samorozlewna zapewnia gładką, równą i właściwie wypoziomowaną posadzkę, gotową na ułożenie wybranych materiałów wykończeniowych – parkietów, paneli laminowanych lub drewnianych, płytek ceramicznych albo mozaik. Tak przygotowana powierzchnia nadaje się także na wykończenie podłogi wykładzinami PCV i dywanowymi, linoleum i kamieniem naturalnym.

- Posadzka samopoziomująca ma postać gęstej i płynnej masy. Taka konsystencja pozwala na jej łatwe rozprowadzenie, a w konsekwencji – stworzenie gładkiej i równej powierzchni, gotowej do dalszych prac wykończeniowych. 

- Wylewka samopoziomująca może być stosowana nie tylko na podłoża betonowe. Doskonale sprawdzi się na jastrychu cementowym lub anhydrytowym, zapewniając doskonałe rezultaty pracy.

- Proponowana masa samorozlewna jest wygodna w użytkowaniu, dodatkowo – zapewnia pełną swobodę pracy i nie przedłuża czynności związanych z remontem lub wykańczaniem wnętrz. Czas pełnego wiązania i wysychania wynosi siedem dni, jednak możliwość układania materiałów wykończeniowych, zależnie od ich rodzaju jest możliwa nawet po 24 godzinach!  

- Wylewka samopoziomująca może być wykorzystywana w pomieszczeniach, w których zdecydowałeś się zainstalować ogrzewanie podłogowe.

- Prace związane z wylewką samopoziomującą są naprawdę proste! Co więcej – cały proces możesz przeprowadzić w pozycji stojącej!

 

Kiedy stosować posadzkę samopoziomującą?

Nowoczesna i innowacyjna posadzka samopoziomująca to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w nowym budownictwie. Niezawodne okaże się także w już istniejących, remontowanych budynkach, pozwalając skutecznie naprawić popełnione wcześniej błędy. Ze względu na starannie opracowany skład może być stosowana na nowych i starych podłożach betonowych, jastrychu cementowym i anhydrytowym, a także – z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym. Komu szczególnie dedykowana jest masa samorozlewna?

Samopoziomujący podkład podłogowy doskonale sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i dużych budynkach przemysłowych, wyraźnie skracając czas wykończenia wnętrza. Jeśli zależy Ci na płynności prac, warto sięgnąć po posadzkę samopoziomującą, której czas pełnego wiązania nie przekracza siedmiu dni.

 

Jak prawidłowo stosować posadzkę samopoziomującą?

Stosowanie wylewki samopoziomującej jest zdecydowanie łatwiejsze niż wykonywanie jej w tradycyjny sposób. Mimo to wymaga jednak konkretnej wiedzy i umiejętności. Jak prawidłowo stosować ten rodzaj posadzki?

- Stosując się do zaleceń producenta, umieszczonych na opakowaniu przygotuj masę.

- Za pomocą niwelatora i stojaków niwelacyjnych wyznacz poziom posadzki w konkretnym pomieszczeniu.

- Korzystając z giętkiego węża, prowadzonego od pompy rozpocznij wylewanie podkładu. Pamiętaj jednak, by robić to równomiernie, okrężnymi ruchami – w ten sposób wyraźnie ułatwisz rozlewanie się masy.

- Rozlana posadzka samopoziomująca nie jest jeszcze gotowa. Należy ją odpowietrzyć i ostatecznie wyrównać szczotkami.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium