Jak łączyć różne płytki? Podpowiadamy

Jak łączyć różne płytki? Podpowiadamy

Remont i bałagan z nim związany nie należy do najprzyjemniejszych. Kurz związany ze skuwaniem płytek, sprzątanie i cały hałas, jaki temu towarzyszy może spędzać sen z powiek. Dla niektórych jest to nawet pretekst do tego, aby potrzebny remont, który nada łazience nowego wyglądu, długo odkładają w czasie. Warto mieć jednak na uwadze, że efekt końcowy zrobi na nas duże wrażenie, a wybór płytek i elementów dekoracyjnych do łazienki powinien sprawiać nam radość i motywować do szybkiego ukończenia remontu. Kto z nas nie chce mieć pięknej łazienki?

Obecnie na rynku płytek łazienkowych wybór jest tak duży, że naprawdę trudno zdecydować się na konkretny model czy kolor. Na rynku można spotkać płytki, począwszy od gładkich, a kończąc na tych bogato zdobionych. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny model płytek, warto pomyśleć przy projektowaniu nowej łazienki o rozwiązaniu, jakim jest łączenie płytek.

 [product id="1293, 2273, 1752, 1667, 1753" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Łączenie płytek

Łączenie płytek to trend, który jest bardzo popularny w świecie aranżacji wnętrz i osoby, które są w trakcie remontu łazienki, często się na niego decydują. Wynika to z tego, że łączenie płytek dodaje charakteru wnętrzu, oryginalności i sprawia, że pomieszczenie jest nie do podrobienia.

Decydując się na łączenie płytek, masz bardzo duże pole manewru. W końcu nie musisz ograniczać się tylko i wyłącznie do jednego modelu czy rodzaju płytek. Łączenie płytek różnych rozmiarów, pozwala na wybór płytek z różnych modeli, różnej wielkości, a nawet od różnych producentów. Można powiedzieć, że jedynym ograniczeniem jest Twoja własna wyobraźnia. W całym łączeniu płytek najważniejsze jest, aby tworzyły one jedną spójną całość i nie gryzły się ze sobą. Właśnie przez to, że łączenie płytek daje dużą swobodę i przestrzeń dla wyobraźni, łatwo można przesadzić i pójść w stronę kiczu i zbyt dużego przepychu. Łącząc płytki, musisz pamiętać o tym, aby efekt końcowy, pomimo łączenia wielu materiałów dawał poczucie harmonii, równowagi i spójności.

Jak łączyć różne płytki

Wiele osób zastanawia się jak łączyć różne płytki ze sobą, tak aby efekt końcowy zachwycił, był elegancki i charakteryzował się dużą oryginalnością. Osiągnięcie takiego efektu wymaga dużej dokładności i precyzji w doborze materiałów, ale co najważniejsze — przemyślanego planu działania, czyli ustalonego planu w głowie, zarysu jak chcesz, aby wyglądała Twoja łazienka, jaka kolorystyka Cię interesuje i na jaki styl łazienki stawiasz.

Jednym z coraz chętniej dokonywanych wyborów są mozaiki dekoracyjne, które już od czasów starożytnych kojarzą się z bogactwem i elegancją. Kiedyś mozaiki były tylko w domach osób o najwyższym statusie społecznym. Obecnie mozaiki dekoracyjne to jeden z chętniej wybieranych dodatków, które mają dodać wyjątkowości łazience. Ich niewątpliwą zaletą, jest ich ogromny wybór. Poszukując mozaiki, możesz je znaleźć w tradycyjnej kwadratowej formie, ale również takie, które cechuje duża oryginalność formy, materiału czy palety barw. Oprócz tradycyjnej mozaiki możesz zdecydować się na mozaikę w kształcie heksagonów, rombów czy jodełki. Mozaiki dekoracyjne dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu łączenie płytek w różnych rozmiarach nie stanowi żadnego problemu.

Jeśli decydujesz się na bardzo podobną kolorystykę płytek i boisz się, że po połączeniu ich ze sobą nie będzie widać różnicy w kolorze, czy wielkości płytek bardzo dobrym rozwiązaniem będzie użycie listew szklanych, albo listew wykończeniowych do płytek. Oba rozwiązania doskonale się sprawdzą do rozróżnienia kolorów, rodzajów czy wielkości płytek. Dzięki listwom cała aranżacja nabierze wyjątkowości, ale co najważniejsze listwy zapobiegają powstawaniu nieestetycznych szczelin i gromadzeniu się w nich zanieczyszczeń.

 [product id="2276, 2144, 2145, 2282, 2149" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jak dobrać płytki do łazienki

Łazienka to jedno z pomieszczeń w domu, w którym się relaksujemy. Kto z nas nie lubi wziąć dłuższej, relaksującej kąpieli po ciężkim dniu? Łazienka powinna być miejscem, w którym się relaksujemy, czujemy komfortowo, a przebywanie w niej sprawia nam przyjemność i cieszy nasze oko. Względy estetyczne w łazience są oczywiście ważne, dlatego płytki, jakie są dobierane do łazienki, z pewnością powinny cieszyć oko.

Odpowiadając sobie jednak na pytanie, jak dobrać płytki do łazienki warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. W parze z pięknym wyglądem płytek powinna iść ich funkcjonalność. Nawet najbardziej oryginalne płytki, jakie wybierzemy do łazienki, które nie będą proste do czyszczenia, nie będą dobrym wyborem. Łazienka to miejsce w domu, w którym staramy się, aby higiena była na jak najwyższym poziomie. Płytki, które będą zabrudzone, a zanieczyszczenia trudne do usunięcia, na pewno nie będą pomagały w utrzymaniu czystości. Warto wybierać płytki, które będą miały łatwą powierzchnię do czyszczenia i nie będzie na nich widać zacieków. Warto również przemyśleć, czy akurat w Twoim przypadku, nie sprawdzi się rozwiązanie, gdzie masz takie same płytki na ścianie i podłodze. Pamiętaj, że ostateczny wybór płytek do łazienki należy do Ciebie. Miej jednak na uwadze praktyczność swojego wyboru oraz łatwość czyszczenia płytek za wszelkich zanieczyszczeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl