Szklane Mozaiki.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog Szklane Mozaiki
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!
Układanie płytek dla początkujących - jakich błędów nie popełniać?
Układanie płytek dla początkujących - jakich błędów nie popełniać?

Pierwszym, choć często niedocenianym etapem każdego projektu układania płytek ceramicznych jest właściwe przygotowanie podłoża. Niezależnie od tego, czy budujesz nową przestrzeń, czy modernizujesz istniejącą, zapewnienie równej powierzchni jest kluczowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. Jest to istotne, ponieważ niedostateczne przygotowanie podłoża może prowadzić do wielu problemów, takich jak krzywe linie, pęknięcia czy wypaczenia, które mogą zepsuć estetykę i funkcyjność układanych płytek ceramicznych.

dowiedz się więcej »
Porcelana i ceramika - jaka jest między nimi różnica?
Porcelana i ceramika - jaka jest między nimi różnica?

Porcelana i ceramika - choć oba terminy często używane są zamiennie, to charakteryzują się one znaczącymi różnicami. Począwszy od składu. Ceramika jest generalnie tworzona z gliny, podczas gdy porcelana wykonana jest z bardziej wyrafinowanego surowca, mianowicie z kaolinu. W obu przypadkach mamy do czynienia z procesem wypalania, jednak różnią się one temperaturą. Ceramika jest wypalana w temperaturach od 1000 do 1200 stopni Celsjusza, podczas gdy porcelana, w wyższych, nawet do 1400 stopni. To sprawia, że porcelana jest materiałem o większej gęstości i wytrzymałości na zniszczenia.

dowiedz się więcej »
Płytki betonowe w łazience - Surowa elegancja w Twoim wnętrzu
Płytki betonowe w łazience - Surowa elegancja w Twoim wnętrzu

Płytki betonowe to kluczowy element, gdy mowa o nowoczesnej aranżacji łazienki. Kierując swoją uwagę na zalety tych materiałów, nie sposób nie zauważyć ich imponującej trwałości. Te niezwykle wytrzymałe produkty są w stanie przetrwać lata, zachowując równocześnie swój nienaganny wygląd. Są one odporne na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia, co czyni je idealnym wyborem dla pomieszczenia tak intensywnie użytkowanego jak łazienka.

dowiedz się więcej »
Płytki łazienkowe zainspirowane naturą - spokój i natura w swojej łazience
Płytki łazienkowe zainspirowane naturą - spokój i natura w swojej łazience

Wybór odpowiednich płytek łazienkowych to klucz do stworzenia miejsca, które nie tylko spełnia funkcjonalne wymagania, ale także zachęca do relaksu. Inspiracja naturą to idealny sposób na wprowadzenie do naszej łazienki harmonii przypominającej spokój natury. Rdzawe czerwienie, sycące zielenie czy chłodne błękity - to kolory, które czerpane z natury sprawiają, że nasza łazienka staje się przytulnym i jednocześnie funkcjonalnym miejscem. Co więcej, materiały zainspirowane naturą mogą nie tylko skupiać się na wyglądzie, ale także na dotyku - płytki łazienkowe o powierzchni przypominającej drewno, kamień czy piasek nadadzą łazience unikalny charakter.

dowiedz się więcej »
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium