Jak ukryć rury w łazience — mamy rozwiązanie!

Jak ukryć rury w łazience — mamy rozwiązanie!

Łazienka to bardzo ważne miejsce w domu. Powinna prezentować się elegancko, a także być funkcjonalna. Jednak podczas remontu często pojawia się problem: jak ukryć rury w łazience? Nie prezentują się one estetycznie i zaburzają całą aranżację. Na szczęście my mamy rozwiązanie, które pozwoli Ci je ukryć! Sprawdź to już teraz!

Jak zamaskować rury?

Rury grzewcze i sanitarne, które znajdują się w naszym domu lub mieszkaniu, nie prezentują się zbyt estetycznie. Na szczęście możemy sobie z nimi sprytnie poradzić, tworząc łazienkę elegancką i spełniającą nasze wymagania. Możliwości jest tak naprawdę wiele. Wszystko jednak uzależnione jest od tego, jakimi funduszami dysponujemy.

Zabudowa rur w łazience ― na jakie pomysły możemy sobie pozwolić?

Decydując się na zabudowę rur w łazience, pamiętajmy o swobodnym dostępie do nich. Jest on niezbędny w przypadku jakiejkolwiek awarii. Przejdźmy zatem do możliwości zabudowy rur w systemie grzewczym, a także sanitarnym. Spośród kilku naszych propozycji na pewno wybierzesz sposób, który spełni Twoje wymagania.

Najprostszy sposób, czyli obudowa rur płytami

Zabudowa rur płytami kartonowo-gipsowymi stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych rozwiązań. Do łazienki należy wybierać zielone płyty, które wyróżniają się wodoodpornością. Dzięki zabudowaniu nimi rur możemy stworzyć gładką powierzchnię, którą zaaranżujemy w dowolny sposób. Montaż tego rodzaju płyt jest bardzo prosty. Montuje się je na specjalnych stelażach z wykorzystaniem wkrętów. Ważne jest również łączenie płyt. Należy je odpowiednio zamaskować.

Jeśli w łazience mamy rury stalowe, należy pamiętać o pokryciu ich farbą antykorozyjną. To nasz obowiązek. Ważną informacją, o której już wspomnieliśmy wcześniej, jest swobodny dostęp do rury. Warto rozważyć zabudowę specjalnymi płytami na magnes. Prezentują się one elegancko, a dają nam gwarancję bezpieczeństwa podczas awarii.

Ukrycie rur z wykorzystaniem zabudowy z mebli

Kolejnym pomysłem, który prezentuje się estetycznie, jednocześnie zakrywając rury, jest zabudowa z mebli. To rozwiązanie sprawdza się w szczególności w narożnikach ściany. Ten pomysł najlepiej zrealizować na początku remontu. Polecane jest zamówienie mebli u stolarza, gotowe meble raczej się tutaj nie sprawdzą. Należy pamiętać, że meble powinny być odpowiedniej jakości. Obowiązkowa jest też impregnacja, która ochroni je przed nadmierną wilgocią.

Nowoczesne rozwiązanie, czyli montaż rur w systemie podtynkowym

Jeśli budujemy dom lub kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim, mamy większe możliwości, względem zabudowy rur w łazience. Nowoczesne technologie przedstawiają nam systemy podtynkowe, które ukrywają rury. Montaż odbywa się tu przed położeniem płytek na ścianie. Producenci stosują dwa rodzaj stelaża. Pierwszy z nich służy do lekkiej zabudowy (tu wykorzystywana jest płyta kartonowo-gipsowa). Druga metoda określana jest ciężką zabudową (całkowite zamurowanie w ścianie). Wybór typu stelaża uzależniony jest od układu mieszkania, rodzaju rury, a także naszych możliwości finansowych.

Rury malowane farbą ― stary, ale efektowny sposób

Jeśli po przeanalizowaniu i konsultacji z ekspertem wiemy, że nie mamy możliwości obudować rur w łazience, warto skusić się na ich pomalowanie. Takie sytuacje bardzo często pojawiają się w małych łazienkach. Obecnie na rynku dostępne są farby, które pozwolą nam wprowadzić do łazienki, ciekawy i elegancki akcent. Jedyny minus to fakt, że nadal będą widoczne. Mogą jednak zmienić swój charakter.

Zabudowa rur grzewczych i sanitarnych ― najważniejsze informacje

Rury w domu lub mieszkaniu można swobodnie ukryć, należy jednak pamiętać o bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze, nie możemy wykorzystać tu przypadkowych płyt kartonowych. Po krótkim czasie stracą swoje właściwości, będą puchnąć, a w efekcie farba może się od nich odkleić. Po drugie, pamiętajmy o zachowaniu łatwego dostępu do rur. Wiele osób o tym zapomina, a problem pojawia się w momencie awarii.

Jak ukryć rury w małej łazience?

Kupiłeś małe mieszkanie w bloku, które wymaga generalnego remontu? Na pewno w łazience masz widoczne rury, które są dla Ciebie prawdziwą bolączką. Nie martw się tym, gdyż są teraz sposoby, które pozwolą Ci je ukryć. Nawet jeśli masz małą łazienkę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je schować, zachowując zasady bezpieczeństwa.

Podane powyżej sposoby maskowania rur dotyczą łazienek o każdym metrażu. Należy jednak brać pod uwagę wielkość pomieszczenia — zabudowa nie może być zbyt duża, gdyż optycznie pomniejszy i tak małą łazienkę. Należy tu zastosować, jak najmniejszą ilość płyty kartonowo-gipsowej, stelaża czy wybrać wysoką zabudową z mebli. Jedno jest pewne — jest to możliwe!

Ukrywanie liczników wody w łazience — czy to możliwe?

W wielu łazienkach poza tym, że chcemy ukryć rury grzewcze i sanitarne, myślimy również o sprytnym schowaniu wodomierzy. Nie prezentują się one zbyt estetycznie, wręcz mogą zniszczyć charakter i urok naszej łazienki. Na szczęście dziś mamy możliwość zabudowy również liczników do wody.

Do liczników wody należy mieć swobodny dostęp, podobnie, jak w przypadku rur. Nie jest to wyłącznie kwestia awarii, ale także kontroli. W przypadku, gdy zauważymy wyciek wody w mieszkaniu, musimy natychmiast odciąć dopływ wody.

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej stosuje się zabudowy z płyt. Ciekawie też prezentują się płytki w tym miejscu. Mają one na swojej powierzchni magnez, który po naciśnięciu umożliwia dostęp do wodomierza.

Ukrycie rur w łazienkach ― podsumowanie

Zabudowa rur w łazience to kwestia, której musimy poświęcić więcej czasu. Na pewno nie możemy tego wykonywać na własną rękę. Mieszkając w bloku, należy taki fakt, zgłosić do administracji. Musi zostać przeprowadzony przegląd, który przedstawi nam wskazówki dotyczące zabudowy.

Podczas wykonywania zabudowy rur w łazience, należy wybierać produkty klasy premium. Idealnym wyborem będzie profesjonalny sklep, który w swoim asortymencie ma wyłącznie produkty zaprojektowane z myślą o bezpiecznym wykonaniu aranżacji łazienki.

Jeśli przygotowujesz się do przeprowadzenia remontu, czy zabudowy rur, sprawdź ofertę sklepu Szklane Mozaiki. Jesteśmy pewni, że wybierzesz tu chemię budowlaną, dzięki której łazienka będzie prezentować się elegancko i funkcjonalnie. Zwróć również uwagę na wyjątkowe mozaiki ceramiczne i szklane. Rewelacyjnie prezentują się w łazience, kuchni, a także salonie. Dostępne są u nas produkty w różnej kolorystyce: złote, grafitowe, czarne, białe granatowe, zielone i wiele innych odcieni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl