Jaką długość odpływu liniowego wybrać?

Jaką długość odpływu liniowego wybrać?

W nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach, w których niezwykle ważna jest estetyka często spotkać się można z instalacją rynienek prysznicowych. Są one instalowane w kabinach typu walk - in i wyróżniają się niezwykłą estetyką i funkcjonalnością. Pozostaje jednak pytanie jaką długość odpływu liniowego wybrać? Mamy kilka podpowiedzi.

Odpływ liniowy i prysznic bez brodzika

Niegdyś w każdym domu, w którym instalowany był prysznic, montowany był także brodzik którego zadaniem było odprowadzenie wody do kanalizacji. Wraz z rozwojem technologii oraz ze zmianą trendów, w aranżacjach łazienkowych pojawiły się kabiny typu walk - in. Są to tak zwane kabiny otwarte, które nie posiadają drzwi. Mogą jednak posiadać ściany boczne. To co je wyróżnia, to brak brodziak. Dolna powierzchnia kabiny znajduje się na równi z posadzką i jest wyposażona w odpływ liniowy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Na pierwszy rzut oka za taką instalacją przemawiają walory estetyczne i funkcjonalne związane np. z utrzymaniem czystości. To jednak nie wszystkie zalety. Prysznic bez brodzika z odpływem liniowym to brak barier np. dla osób niepełnosprawnych, czy schorowanych. Planując generalny remont łazienki, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Odpływ liniowy - jakie powinien mieć wymiary?

Wymiary odpływu liniowego mogą być różne, lecz to na który model się zdecydujesz powinno być uwarunkowane parametrami kabiny. Do najpopularniejszych należą odpływy liniowe 70 cm, 80 cm i odpływy 90 cm. Jaki jednak model wybrać, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność kabiny? Zaleca się, aby odpływ liniowy był o 10 do 20 centymetrów krótszy niż przestrzeń w kabinie. Zatem jaki odpływ liniowy do kabiny 90 cm? Najlepszym wyborem będzie odpływ 70 cm lub 80 cm. Wybierając model do swojej łazienki warto zwrócić uwagę nie tylko na wymiar, ale także konstrukcję odpływu i solidność wykonania. Wysokiej jakości odpływ liniowy będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata.

Kiedy warto zdecydować się na instalację odpływu liniowego?

Odpływ liniowy to rozwiązanie które chętnie wybierane jest zarówno do przestrzeni mieszkalnej, jak i usługowej i biznesowej. Domownicy najczęściej decydują się na odpływ liniowy i kabiny bezbrodzikowe z dwóch powodów - wizualnego oraz praktycznego. Jeśli w domu mieszka osoba z ograniczeniami ruchowymi, to nie warto się długo zastanawiać. Komfort podczas kąpieli będzie zapewniony tylko w tym przypadku. Na instalację odpływu liniowego decydują się także właściciele firm oraz różnego rodzaju salony SPA, hotele, siłownie i parki wodne. Nic w tym dziwnego. Odpływ liniowy prezentuje się bardzo elegancko i wraz z kabiną jest łatwy w utrzymaniu czystości. To zalety które docenione zostaną przez każdego. Jeśli zatem Twój wybór padł na prysznic, a nie na wannę, to warto zdecydować się na odpływ liniowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpływ liniowy?

Odpływ liniowy to nie tylko długość. Z uwagi na różne warunki budowlane i wnętrzarskie istotną kwestią jest także wysokość odpływu liniowego, zakres regulacji nóżek poziomujących oraz szerokość maskownicy względem koryta. Warto zdecydować się na odpływ z super niskim profilem rzędu 50 mm. Będzie to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie można wykonać głębokiego kucia posadzki, np. w cienkich stropach. Solidna, zoptymalizowana konstrukcja to także łatwy montaż i bezproblemowa instalacja. Dla prawidłowego funkcjonowania natrysku niezwykle ważna jest przepustowość wody. Błyskawiczne odprowadzanie wody do ścieków zapewnią odpływy liniowe z wydajnym przepływem wody na poziomie 0,66l/s (40l/min). Instalacja odpływu liniowego to inwestycja na przynajmniej kilka lat. Sprawdź zatem czy wybrany przez Ciebie odpływ posiada niezbędne atesty i certyfikaty.

Odpływ liniowy - efektowny wygląd i cicha praca

Parametry techniczne, wydajność i wymiary odpływów liniowych są ważne najczęściej dla męskiej części domowników i zajmujących się instalacją montażystów. Panie zwrócą uwagę na estetyczny wygląd i cichą pracę urządzenia. Obecnie dostępne są na rynku odpływy liniowe w zróżnicowanej kolorystyce i o różnym wykończeniu. Odpływy liniowe srebrne, czarne i złote w matowym lub błyszczącym wykończeniu dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych łazienki. Ważne, aby opływ wyglądał atrakcyjnie i wykonany był z najwyższej jakości materiałów, dzięki którym zachowa swoje walory estetyczne na długie lata. Wytrzymały i trwały produkt będzie świetną inwestycją. Podczas codziennego użytkowania istotną rolę odgrywać będzie także poziom generowanego hałasu. Za redukcję hałasu odpowiedzialna jest stabilna maskownica, która nie będzie przemieszczać się podczas użytkowania odpływu. Domownicy oraz klienci korzystający z natrysku w siłowni, czy hotelu docenią także odpływy z zintegrowanym syfonem bezsitowym z korkiem rewizyjnym. Tego typu rozwiązanie pomoże uniknąć pojawienia się nieprzyjemnych zapachów z instalacji kanalizacyjnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl