Wykończenie domu w sposób stylowy i funkcjonalny jest nie lada wyzwaniem. Każde z pomieszczeń ma bowiem specyficzne cechy i wymagania. Choć od strony technicznej sypialnię możemy urządzić w podobny sposób do salonu, zetkniemy się także z aranżacją trudniejszych pomieszczeń. Do prawdziwych wyzwań należą m.in. łazienka, kuchnia oraz garaż. Dziś skupmy się na ostatnim z przykładów. Rozmyślania rozpoczniemy od podstaw, czyli od posadzki. Jaka posadzka w garażu zda egzamin celująco? Poznaj zasady jej doboru!
Garaż i szereg jego zastosowań
Już najmłodsi wiedzą, że garaż jest miejscem, które służy przede wszystkim do bezpiecznego przechowywania samochodu. Dorośli szybko mają okazję, by przekonać się, że na tym sprawa jednak się nie kończy. Garaż jest pomieszczeniem wyjątkowo wielofunkcyjnym. Poza pojazdem nierzadko mieści się w nim także pokaźnych rozmiarów warsztat oraz schowek. Przechowalnia mebli ogrodowych oraz rowerów to kolejne z jego przeznaczeń. Staje się więc jasne, że pomieszczenie o wielu zastosowaniach potrzebuje stabilnego i dobrej jakości podłoża. Jaka posadzka w garażu podoła temu wyzwaniu? Przejdźmy dalej.
Urządź po swojemu
Dzisiejszy rynek narzędzi i akcesoriów sprawia, że w kwestiach aranżacji pomieszczeń mamy naprawdę spore pole do popisu. Odpowiednie rozeznanie się wśród możliwych wariantów sprawi, że w pełni świadomie i z zamysłem urządzimy każde z domowych pomieszczeń. Choć projektując dom, oczami wyobraźni widzimy nowoczesną kuchnię i przytulną łazienkę, to musimy pamiętać, że w projekcie jest coś jeszcze. Gdy w domu zaczyna pojawiać się coraz więcej przedmiotów, które trzeba gdzieś zmieścić, a zimowy okres wymaga zorganizowania wygodnej przechowalni dla rowerów i mebli ogrodowych, pojawia się chaos. Co ciekawe, w opanowaniu tego chaosu bardzo często pomocny okazuje się garaż. Czy garaż może być funkcjonalny, a przy tym estetyczny? Jaka posadzka w garażu połączy oba z tych atutów? Poniżej przedstawimy Ci sposób na jego praktyczne urządzenie!
Jak wyposażyć garaż?
Zanim odpowiemy sobie na pytanie o to, jaka posadzka w garażu sprawdzi się bezbłędnie, podsumujmy to, jaki ciężar będzie musiała ona unieść. Choć każdy dom rządzi się swoimi prawami, a co za tym idzie – jeden garaż będzie drugiemu nierówny, spójrzmy na pewne uniwersalne i najbardziej popularne rozwiązania. Profesjonalnie wyposażony garaż nie obejdzie się bez podstawowych elementów. Oto kilka z nich.
1. Szafki oraz regały na niezbędne narzędzia to główne miejsce zainteresowania domowego majsterkowicza. Mniej wymagający fachowcy mogą postawić na drewniane wersje tego typu mebli, natomiast w ekstremalnych warunkach podstawą będą meble stalowe.
2. Wygospodarowanie bezpiecznego miejsca do przechowywania rowerów lub delikatnych, ogrodowych akcesoriów dla wielu domowników może być priorytetem. Dobrym rozwiązaniem będzie oddzielenie takiego schowka od części parkingowej.
3. Stół do drobnych napraw znajdujący się w pobliżu regałów z narzędziami to strzał w dziesiątkę. Majsterkowanie w garażu będzie dobrą opcją zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i technicznym. W razie potrzeby miejsce warsztatowe uzupełnij o pojemniki na wszelkiego rodzaju sprzęty. Niewysokim kosztem uzyskasz uporządkowaną przestrzeń.
4. Jeśli dysponujesz garażem o większej powierzchni, jego aranżacja zależy od Twojej wyobraźni – dla niektórych to pomieszczenie stanie się miejscem rozrywki, w którym można z rodziną lub przyjaciółmi pograć np. w piłkarzyki.
O wymagających warunkach
Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że czym innym są prace wykończeniowe w ciepłym salonie, a czym innym techniczne szczegóły w organizacji przestrzeni garażowej. Drugie z tych miejsc jest bowiem narażone na niskie temperatury, częste zabrudzenia, wilgoć, ciężkie sprzęty itp. Zastosowanie w garażu posadzki, która zostałaby nam po urządzeniu pokoju dziennego, prędko okazałoby się katastrofą. Ekstremalne warunki wymagają bowiem odpowiednich środków i rozwiązań. Jaka posadzka w garażu przetrwa wymienione wcześniej próby? Z pewnością taka, która wyróżnia się trwałością i wytrzymałością na niełatwe zdarzenia.
Jaka posadzka w garażu zda egzamin najlepiej?
Przejdźmy do odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jaka posadzka w garażu zda egzamin celująco? Jakie rozwiązania warto wybrać i co mogą Ci one zaoferować? Poniżej przedstawiamy Ci dwie praktyczne i sprawdzone możliwości. Ich wybór sprawi, że zdołasz urządzić swój garaż profesjonalnie od początku do końca.
1. Żywica epoksydowa – jest chętnie wybieranym produktem przy tworzeniu posadzek w miejscach narażonych na zabrudzenia i zalania. Za co ją lubimy? Żywica tego typu jest łatwa w samodzielnej aplikacji. Ponadto zwiększa odporność termiczną podłoża. Jest odporna na ścieranie oraz chemoodporna. Wzbogacając ją o piasek kwarcowy, zwiększymy też jej działanie antypoślizgowe.
2. Płytki gresowe – odpowiadając na pytanie o to, jaka posadzka w garażu jest sprawdzonym sposobem aranżacji podłoża, nie możemy oczywiście pominąć płytek i mozaik gresowych. To prawdziwy hit na rynku, który swoje zastosowanie znajduje w niejednym z pomieszczeń. Czemu płytki gresowe zawdzięczają swój fenomen? Klientów przyciąga przede wszystkim ich schludny i gustowny design, duża wytrzymałość na uszkodzenia oraz wszechstronność. Nadmiarem płytek możesz wypełnić np. fragment ściany garażowej, dzięki czemu wprowadzisz do środka przyjemny dla oka akcent. Jaka posadzka w garażu będzie ciekawa wizualnie, a przy tym funkcjonalna? Znasz już odpowiedź!
Akcesoria wysokiej klasy
Wiesz już, jaka posadzka w garażu sprawi, że pomieszczenie będzie służyło domownikom naprawdę długo. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni oraz użycie wysokiej klasy akcesoriów do wykończeń sprawią, że ciągłe naprawy i awarie nie będą Twoim zmartwieniem. Dziś zaproponowaliśmy Ci dwa popularne i sprawdzone rozwiązania. Jaką posadzkę w garażu wybierzesz Ty? Postawisz raczej na minimalistyczną żywicę epoksydową, czy nie przejdziesz obojętnie obok różnorodnych mozaik gresowych? Wybór jest w Twoich rękach. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie z przytoczonych opcji. Stawiamy na produkty z górnej półki, które są dla nas gwarancją zadowolenia klienta. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą materiałów, które Ci proponujemy. Urządź swój garaż w sposób użyteczny, a przy tym przyjemny dla oka!
Zużycie:
od 0,15 do 0,5 kg/m² na 1 warstwę w zależności od zastosowania:
- Powłoka lakiernicza - gładka: 1. Warstwa gruntująca – 0,25 kg/m² (składnik A+B) 2. Warstwa zamykająca – 0,25 kg/m² (składnik A+B)
- Powłoka lakiernicza - antypoślizgowa: 1. Warstwa gruntująca – 0,30 kg/m² (składnik A+B) 2. Posypka z piasku kwarcowego – 2,5 kg/m² 3. Warstwa zamykająca – 0,50 kg/m² (składnik A+B)
- Powłoka lakiernicza - piony, stropy: 1. Warstwa gruntująca – 0,15 kg/m² (składnik A+B) 2. Warstwa zamykająca – 0,20 kg/m² (składnik A+B)