Szklane Mozaiki.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog Szklane Mozaiki
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Urządzanie wnętrz to proces, na który składa się wiele etapów. Za stosunkowo proste uchodzą prace wykończeniowe. Zwykle dzieje się tak do momentu ich rozpoczęcia. Wykonujesz je przy pomocy takich detali jak listwy wykończeniowe do glazury. Stal nierdzewna obok drewna to jeden z ciekawszych wyborów do pomieszczeń. Kiedy postawić na stal, a kiedy na klasyczne drewno?

 

Łączenie płytek z panelami 

Każdy, kto zajmował się pracami wykończeniowymi podłóg, wie, że mogą przyprawić o zawrót głowy. To nie tylko kładzenie glazury czy paneli, ale też drobne elementy, poprawiające estetykę wnętrza. Miejsce połączenia ściany i podłogi wymaga odpowiedniej oprawy. Podobnie jak łączenia w obrębie samej podłogi, która przecież może być wykonana z różnych materiałów. To właśnie do takich prac przydają się listwy wykończeniowe do glazury. Stal nierdzewna lub drewno tworzą spójne połączenie dwóch rodzajów posadzki. Warto pamiętać, że stanowią też element bezpieczeństwa domowników. Jak połączyć całość, aby uzyskać najlepszy efekt?

 

Unikaj różnicy w poziomie

Marzy ci się bardziej wyrafinowana posadzka, niż zwykłe panele? Możesz ze sobą łączyć różne elementy. Pamiętaj jednak, że poszczególne materiały różnią się od siebie. Inną grubość mają płytki kamienne, a inną ceramiczne. Jeszcze inaczej pod tym względem prezentują się panele czy parkiet drzewny. Bywa, że różnica nie bierze się z samych materiałów, a na przykład grubości warstwy kleju, stosowanego do montażu. Prace wykończeniowe powinny sprawić, że podłoga będzie równa w każdym miejscu. Miejsca łączenia zajmują listwy wykończeniowe do glazury. Stal nierdzewna, drewno, MDF, PCV to najpopularniejsze opcje. Na którą się zdecydować?

 

Dla podbicia naturalnego koloru drewna 

Z podłogami drewnianymi najlepiej komponują się listwy drewniane, ale też listwy MDF. W takim wariancie wybiera się detale w kolorze zbliżonym do podłogi. Jeśli jesteś miłośnikiem klasyki, tym sposobem idealnie wycieniujesz przestrzeń. Listwy drewniane zwykle produkuje się w najpopularniejszych odcieniach podłóg. W sumie to kilkanaście propozycji. Są estetyczne, można je wykorzystać do wielu ciekawych aranżacji. Nie wiesz, jaki odcień będzie odpowiedni? Listwa może się komponować z podłogą. Nie jest to jedyne rozwiązanie. Kolorystykę tego elementu można też dopasować do stolarki wewnętrznej: ram drzwiowych, ram okiennych, a nawet mebli. Uzyskasz tym samym elegancki efekt.

 

Płytki i panele, czyli duet idealny 

W aranżacjach nowoczesnych domów coraz częściej występują otwarte przestrzenie. Zwykle jest to kuchnia otwarta na salon. Posadzka kuchenna to płytki, które są bardzo łatwe w pielęgnacji. W salonie raczej pojawiają się panele lub drewno egzotyczne. Wyjątkiem są okolice kominka, które lepiej zabezpieczyć materiałem niepalnym. Granice pomiędzy glazurą i panelami mogą wyznaczać listwy wykończeniowe do glazury. Stal nierdzewna jest bardziej odporna na wilgoć i różnice temperatur. Jeśli zdecydujesz się na jej zastosowanie przy kuchni, możesz je konsekwentnie wstawić również do salonu. Zatrzesz szczelinę, powstałą podczas łączenia i stworzysz nowy element dekoracyjny.

 

Dla kogo listwa ze stali nierdzewnej?

Detale wykończeniowe do wnętrz podlegają modzie tak samo, jak inne elementy. W ostatnich latach pojawiły się specjalne listwy wykończeniowe do glazury. Stal nierdzewna, z której je wyprodukowano, nie jest podatna na korozję. Oznacza to, że możesz je wykorzystać nie tylko tam, gdzie jest wilgoć. Świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny na zewnątrz. To tańszy zamiennik niż listwy drewniane. Produkty tego typu przeznaczone są do zastosowań sanitarnych, glazurniczych, ogólnobudowlanych, meblowych, a nawet rękodzieła i nietypowych elementów wykończeniowych. Są termoodporne, więc można je montować w okolicy pieców, kuchenek, grzejników. Ich montaż jest prosty. Wystarczy zastosowanie elastycznego kleju do płytek.

 

Wykończenie krawędzi, narożników lub innych elementów

Zastanawiasz się, czy zainwestować w metalowe listwy wykończeniowe do glazury? Stal nierdzewna ma estetyczne, satynowe wykończenie. Doskonale komponuje się we wnętrzach o matowych powierzchniach. Ma błyszczącą, lustrzaną powierzchnię, która daje ciekawe elementy estetyczne. Odbija światło dzienne i sztuczne, tworząc własne, nietypowe refleksy. W ten sposób możesz połączyć płytki i panele, lub dodać akcent rozjaśniający do ciemniejszego pomieszczenia. Metalowa część dekoracyjna jest wycinana laserowo. Dzięki temu można liczyć na efekt powtarzalności, czyli idealne dopasowanie elementów. Listwy ze stali świetnie łączą kamień z drewnem.

Trwałość posadzki zależy od wielu elementów. To nie tylko kwestia dobrej jakości płytek, ale też odpowiednio dobranych elementów wykończeniowych. Listwy do płytek oraz listwy do glazury zdobią, ale również zabezpieczają przerwy dylatacyjne. W ten sposób szczeliny nie są narażone na wnikanie wilgoci i zanieczyszczeń.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium