Mata grzewcza pod płytki – 6 najistotniejszych faktów

Mata grzewcza pod płytki – 6 najistotniejszych faktów

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Ogrzewanie podłogowe to prawdziwy hit ostatnich lat. Wiele osób decyduje się na zastosowanie mat grzewczych pod płytki. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jak wygląda ich montaż i w których pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Oto 6 najważniejszych faktów, które powinieneś znać.

 

Co to jest mata grzewcza pod płytki?

Mata grzewcza pod płytki to jeden z rodzajów ogrzewania podłogowego. Najczęściej jest to siatka wykonana z tworzywa na powierzchni której znajdują się przewody grzejne wydzielające ciepło. Jest niezwykle cienka dlatego można ją zastosować, nawet jeżeli ogrzewanie podłogowe nie zostało przewidziane podczas projektowania mieszkania (dzięki temu nie podniesie poziomu posadzki). Razem z matą kupisz także programator, który umożliwi ci ustawienie satysfakcjonującej temperatury.

 

Jaką moc maty grzewczej wybrać?

Zastanawiasz się jaką moc maty grzewczej pod płytki wybrać? Jest to jeden z najważniejszych parametrów, dlatego warto go dokładnie przemyśleć. To od niego w dużej mierze zależy, czy w pomieszczeniu będzie utrzymywana odpowiednia temperatura. Mata grzewcza o mocy nieprzekraczającej 100 W/m2 może służyć jako jeden z elementów systemu grzejnego. W związku z tym musisz się liczyć z zakupieniem dodatkowego urządzenia np. grzejnika.

Zależy ci na tym, by to mata stanowiła cały system ogrzewania. Jej moc powinna oscylować w okolicach 200 W/m2. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie ciepło nawet jeżeli zdecydowałeś się na ułożenie bardzo grubych płytek.

 

Czy montaż maty grzewczej jest trudny?

Montaż maty grzewczej pod płytki – to kolejne często zadawane pytanie. Wiele osób nie wybiera tego systemu ogrzewania z obawy, że wydłuży ono prace wykończeniowe w domu. Niektóre maty są samoprzylepne, inne przytwierdza się do posadzki specjalnym klejem. Takie rozwiązanie gwarantuje, że montaż przebiega szybko i sprawnie. Jak już zostało to wspomniane maty mają różną długość. Na szczęście ją też dostosujesz do potrzeb pomieszczenia, ponieważ elementy te można rozcinać (pamiętaj o tym, że możesz przecinać siatkę, ale pod żadnym pozorem nie tnij przewodów).

Uważasz, że montowanie maty jest dla ciebie zbyt skomplikowane? Poszukaj fachowców, którzy zrobią to za ciebie.

 

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się mata grzewcza?

Nie wiesz w jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się mata grzewcza pod płytki? Odpowiedź jest prosta: w każdym. Marzysz o stałej temperaturze? Lubisz ciepło rozchodzące się po całym mieszkaniu jesienią i zimą? Zdecyduj się na płytki oraz matę grzewczą w każdym pomieszczeniu. Wiele osób ceni sobie to rozwiązanie zwłaszcza w kuchni i łazience. Zdecydowałeś się na ten system ogrzewania w całym mieszkaniu? Pamiętaj, żeby przemyśleć wybór płytek w każdym pokoju, tak by podłoga tworzyła spójną, estetyczną całość. Warto wiedzieć, że obecnie coraz więcej osób wybiera płytki na podłogę do salonu. To rozwiązanie to nie tylko prawdziwy wnętrzarski trend, ale także duża wygoda.

 

Jakie są zalety maty grzewczej?

Wybór maty grzewczej pod płytki ma sporo zalet. Jeżeli jest ona jedynym systemem ogrzewania nie potrzebujesz grzejników. Dzięki temu zyskujesz dodatkową przestrzeń na ścianach. Nie musisz się także martwić ich konserwacją oraz utrzymaniem w czystości. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest łatwość w utrzymaniu stałej temperatury we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo taki system ogrzewania jest wyjątkowo prosty w obsłudze, wystarczy, że ustawisz odpowiednie parametry i gotowe. Wiele osób podkreśla także, że ten sposób grzania jest tani. Bezproblemowy montaż to kolejny parametr, który przemawia na korzyść tego rozwiązania.

 

Jaka jest cena maty grzewczej pod płytki?

Ile kosztuje mata grzewcza pod płytki? To pytanie zadaje sobie każda osoba, która chce zdecydować się na ten system grzejny. Cena maty jest uzależniona od jej mocy. Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 200-400 złotych za 1 m2. Warto zatem przeliczyć ile metrów maty będziesz potrzebować. To pozwoli ci realnie zestawić jej cenę z innymi formami ogrzewania np. grzejnikami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl