Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem bez brodzika

Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem bez brodzika

Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest już niczym dziwnym. Jeszcze parę lat temu było to rozwiązanie luksusowe, dziś estetyczne i funkcjonalne pozwalające na swobodę aranżacji. Czy można jednak zainstalować ogrzewanie podłogowe pod prysznicem? Czy jest to rozwiązanie opłacalne i co najważniejsze, możliwe? Sprawdźmy!

Ogrzewanie podłogowe - luksus czy dobra inwestycja?

“Podłogówka” to bardzo nowoczesne i luksusowe ogrzewanie, którego instalację należy z dużym wyprzedzeniem zaplanować. Z ogrzewaniem podłogowym najczęściej spotkać się można w sypialni lub w salonie. To doskonałe rozwiązanie nie tylko do domków jednorodzinnych. Ogrzewanie podłogowe można zastosować także w blokach lub lokalach usługowych. Jakie są największe jego zalety? Z pewnością brak widocznej instalacji oraz korzystny rozkład temperatur. Ciepło można w ten sposób zapewnić szybciej także w pomieszczeniach bardzo wysokich, w których korzystając z klasycznych metod ogrzewania mówi się, że “ciepło ucieka” do góry a we wnętrzu temperatura nie jest zadowalająca.

Czy możliwa jest instalacja ogrzewania podłogowego w łazience?

Wychodzisz po kąpieli i stawiasz stopy na ciepłych kafelkach lub biorąc prysznic w kabinie typu walk - in czujesz przyjemne ciepło pod stopami. Brzmi jak utopia, prawda? A jednak nią nie jest! Ogrzewanie podłogowe z powodzeniem można zastosować w łazience. Postaw na ponadprzeciętny komfort i przyjemność kąpieli dla siebie i swoich domowników. Zainstaluj kabinę typu walk - in, odpływ liniowy i system ogrzewania podłogowego. Jesteśmy przekonani, że Twoi współlokatorzy będą zachwyceni tym przedsięwzięciem. “Podłogówkę” należy zamontować na całej powierzchni łazienki, łącznie ze strefą kąpielową.

System ogrzewania podłogowego i odpływ liniowy - co warto wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe instalowane jest z uwagi na chęć zapewnienia maksymalnego komfortu cieplnego użytkownikom łazienki. Nie ma zatem powodu dla którego powinno się zrezygnować z jego instalacji w obrysie prysznica, szczególnie wówczas, gdy nie instalowany jest brodzik. Warto zaplanować rozmieszczenie przewodów grzejnych na jak największym obszarze, także w miejscach w których będą zainstalowane inne sanitariaty. Ogrzewanie podłogowego w łazience można zainstalować nie tylko na parterze, ale także na piętrze, przy czym w łazience zlokalizowanej na parterze domu będzie to o wiele łatwiejsze. Co ważne, bardzo często, szczególnie w małych łazienkach instalacja podłogowego ogrzewania sprawia, że komfort cieplny jest na tyle duży, że można całkowicie zrezygnować z montażu klasycznego grzejnika.

Jak zaplanować spadek pod odpływ liniowy

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego pod prysznicem walk - in, warto zaplanować kolejne prace, szczególnie pod kątem wykonania spadku pod odpływ liniowy. Należy pamiętać o tym, że optymalny spadek wynosi 2-2,5%. Dzięki niemu woda spływa płynne, a pomieszczenie nie jest zalewane. Na jakim etapie zatem wykonać spadek? Są dwie możliwości. Co do zasady podłogówkę układa się na warstwie ocieplenia. System powinien omijać wszystkie stałe elementy zabudowy. Rurki grzewcze należy rozprowadzić równomiernie i starannie. Spadek podłogi prysznica w kierunku odpływu liniowego można uwzględnić już na warstwie ocieplenia. W takim przypadku część przewodów grzejnych będzie ułożona z niewielkim spadnie. Nie wpłynie to jednak na funkcjonalność całego systemu. Jeśli jednak obawiasz się tego, to możesz zastosować warstwę ocieplenia ze stałą grubością a spadek uwzględnić w warstwie wylewki betonowej. Niezależnie od sposobu jaki wybierzesz najważniejsze jest użycie wysokiej jakości materiałów. To one sprawią, że łazienka będzie funkcjonalna przez lata.

Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem - jaki odpływ liniowy wybrać?

Podczas planowania instalacji ogrzewania podłogowego w łazience, ważny jest nie tylko wybór samej instalacji grzewczej, ale również wysokiej jakości odpływu liniowego. Warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości, wykonany z najlepszych materiałów oraz w zgodzie z najnowszymi trendami.

Wybierając odpływ liniowy warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany, jego wymiar, szerokość maskownicy, zastosowane technologie wpływające na szczelność i redukcję hałasów, rozwiązania pozwalające zapobiegać osadzaniu się zanieczyszczeń, możliwość dostosowania odpływu liniowego do osobistych preferencji i konkretnej instalacji np. poprzez regulację nóżek poziomujących, niski profil, czy system regulacji wysokości maskownicy względem koryta oraz wydajny przepływ wody. Odpływ liniowy powinien być też starannie wykonany i designerski. Powinien pasować do stylu łazienki i zastosowanego wyposażenia oraz dodatków. Modele spełniające te wszystkie wymagania znajdziesz na naszej stronie internetowej szklanemozaiki.pl. Zapewniamy profesjonalne doradztwo na każdym etapie zamówienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl