Fugi do płytek – bogaty wybór rodzajów i kolorów

Po ułożeniu płytek zostaje jeszcze jeden krok – fugowanie. Fugi do płytek to bardzo istotny element wykończeniowy. Nie pełnią wyłącznie funkcji dekoracyjnej, ale również ochronną. Chronią bowiem ściany i podłogę przed przedostawaniem się wilgoci. Ułatwiają też utrzymanie płytek w czystości, ponieważ zapobiegają gromadzeniu się brudu i kurzu między nimi. Fugi stanowią zwieńczenie pracy glazurniczej. Od nich zależy ostateczny efekt, dlatego należy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniej fugi. Na szczęście u nas znajdziesz fugi w szerokiej gamie kolorystycznej. Na pewno znajdziesz taką, która będzie pasowała do płytek!

 

Fuga cementowa czy fuga epoksydowa? Którą wybrać?

Fugi cementowe są bardzo wytrzymałe i uniwersalne. Możesz wykorzystać je do spoinowania mozaiki szklanej, ceramicznej, gresowej, płytek ceramicznych, klinkieru, a także kamienia naturalnego. Nadają się do spoinowania szczelin o szerokości od 0 do 15 mm. Doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a także w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, np. łazienkach. Fugi cementowe dobrze znoszą też wysokie temperatury, dlatego można je stosować w okolicy kuchenek lub pieców. 

W naszej ofercie dostępne są również dekoracyjne fugi cementowe z brokatem. Fugami epoksydowymi można spoinować szczeliny dokładnie w tych samych miejscach. Doskonale sprawdzają się też w pomieszczeniach użyteczności publicznej, supermarketach i szpitalach. W tych placówkach fugi mocno narażone są na uszkodzenia mechaniczne i różne środki czyszczące, dlatego fugi epoksydowe sprawdzą się tu lepiej niż fugi cementowe.

 

Jak wybrać kolor fugi?

W naszym sklepie wybór jest naprawdę bogaty, ale jeśli zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze to mamy dla Ciebie kilka drobnych porad. Kolor fugi zwykle dobiera się na dwa sposoby. Aby zgrywały się kolorystycznie z barwą płytek lub na zasadzie kontrastu. Jeśli zamierzasz kłaść płytki z kamienia to lepiej wybrać fugę o zbliżonej do nich barwie. W ten sposób uzyskasz bardziej naturalny efekt.

Filtry
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
GANDALF PAWEŁ GĄGOROWSKI HALINA GĄGOROWSKA S C.
Sklep internetowy od home.pl