Szklane Mozaiki.pl
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Szukaj
Menu
blog Szklane Mozaiki
Cotygodniowa dawka eksperckiej wiedzy. Sprawdź czym dziś Cię zaskoczymy!

Wielu właścicieli domów, mieszkań, biur i budynków użyteczności publicznej docenia piękno naturalnego drewna. Nie wszyscy jednak mają odwagę zdecydować się na wykorzystanie go w aranżacji konkretnego wnętrza. Zdarza się także, że takie rozwiązanie nie jest możliwe – w końcu surowiec narażony na intensywną eksploatację szybko straci estetyczny wygląd. Zastanawiasz się, co zrobić, żeby cieszyć się pięknem i trwałością ścian i podłóg w salonie, sypialni albo w biurze? Postaw na płytki drewnopodobne! Czytaj dalej i sprawdź nie tylko, jakie masz możliwości, ale także – z czym łączyć poszczególne warianty. 

 

Drewno w aranżacji – dlaczego nie warto z niego rezygnować?

Zależy Ci na stworzeniu przytulnych i funkcjonalnych wnętrz? A może szukasz pomysłu na ponadczasową bazę w konkretnym pomieszczeniu? W każdym z tych przypadków warto postawić na drewno. Obawiasz się, że to naturalne okaże się niepraktyczne? Dzięki płytkom drewnopodobnym nie musisz rezygnować z własnych projektów! Z powodzeniem zastąpią parkiet albo deskę podłogową i pozwolą Ci uzyskać zachwycające rezultaty. Jakie mają zalety?

 

Jakie są zalety płytek drewnopodobnych?

Płytki drewnopodobne wyróżniają się przede wszystkim uniwersalnością. Odpowiednie do ułożenia zarówno na podłogach, jak i na ścianach, równie efektownie będą prezentowały się w różnych pomieszczeniach. Przedpokój, kuchnia i łazienka to nie jedyne możliwości. Wybierz je do sypialni lub salonu i przekonaj się, jakie możliwości stwarzają! 

Kolejną, niewątpliwą zaletą płytek drewnopodobnych jest ich faktura. Nierównomiernie rozłożony wzór (imitujący słoje) i chropowata powierzchnia sprawiają, że wykończona w ten sposób podłoga jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu w czystości. 

Duże znaczenie dla podjęcia decyzji o zakupie płytek drewnopodobnych powinien mieć dla Ciebie również ich uniwersalny kolor. Doskonale łączy się z bielą i szarościami (również tymi imitującymi beton). Do takiej podłogi bez trudu dobierzesz pasujące panele (to niezawodne rozwiązanie do salonu z aneksem kuchennym!), a także – intensywny kolor przewodni, na przykład granatowy. 

 

Płytki drewnopodobne – z czym łączyć?

Skoro już wspomnieliśmy o tym, z jakimi kolorami odcień naturalnego drewna będzie tworzył wyjątkowe duety, przedstawimy Ci gotowe inspiracje. Co więcej, pokażemy Ci, że każde z tych połączeń doskonale sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w salonie i sypialni. Dodatkowo dowiesz się, w jaki sposób uzupełnić aranżację mozaiką ceramiczną, by uzyskać oszałamiające rezultaty. 

 

Drewno i biel – duet idealny 

Ponadczasowym i bezpiecznym rozwiązaniem jest połączenie płytek drewnopodobnych i bieli. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się zestawić ze sobą płytki i płytki, płytki i mozaikę, czy płytki i gładką ścianę (ewentualnie pokrytą tapetą lub glinką wenecką) – te kolory zawsze będą ze sobą współgrały. Jak takie rozwiązanie zaaranżować w kuchni, a jak – w salonie lub sypialni? 

 

Płytki drewnopodobne w kuchni

Płytki drewnopodobne w kuchni to modna i praktyczna dekoracja – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się ułożyć je na podłodze. Dzięki nieregularnym wzorom i chropowatej strukturze nie tylko nie będą widoczne drobne zabrudzenia. Taka powierzchnia będzie zdecydowanie mniej śliska, nawet jeśli będzie wilgotna. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniu, w którym o zachlapania nietrudno. 

Jeśli decydujesz się na kuchnię w stylu skandynawskim, na ścianie ułóż drobną białą mozaikę lub białe płytki heksagony. Proste, ale efektowne połączenie sprawi, że wnętrze będzie zachwycało estetyką. Całość możesz uzupełnić szarymi meblami i czarnymi dodatkami. 

Kiedy jeszcze płytki drewnopodobne sprawdzą się w kuchni? Przede wszystkim wtedy, gdy zdecydowałeś się na salon z aneksem. Wówczas możesz zestawić je z panelami w podobnym odcieniu. Pomieszczenie nie tylko się optycznie nie zmniejszy, ale przede wszystkim – wyda się bardziej uporządkowane. 

 

Płytki drewnopodobne i biel – propozycja do salonu i sypialni

Białe ściany, pokryte tapetą o nieregularnej fakturze lub glinką wenecką z domieszką na przykład srebrnego brokatu, to popularne i chętnie wybierane rozwiązania. Obawiasz się, że taka dekoracja nie będzie dobrze prezentowała się w towarzystwie gładkich paneli? Nic nie stoi na przeszkodzie, by te zastąpiły płytki drewnopodobne, dostępne w naszej ofercie. Dzięki zastosowaniu takiego materiału wykończeniowego, nie tylko zyskasz efektowną i spójną całość, ale przede wszystkim – z łatwością zadbasz o porządek. 

Obawiasz się, że korzystanie z takiej podłogi na co dzień będzie niekomfortowe, a ona sama – zimna? Nic bardziej mylnego! Szybko przekonasz się, że za pomocą płytek można stworzyć naprawdę przytulne wnętrze. 

 

Połącz drewno z betonem i stwórz aranżację bliską naturze

Płytki drewnopodobne i beton będą doskonale prezentowały się zwłaszcza w łazience. Nie oznacza to jednak, że taki duet nie może zdominować kuchni albo korytarza! Poniżej znajdziesz propozycje aranżacji wymienionych pomieszczeń i przekonasz się, że każde z tych połączeń jest warte uwagi. Zwłaszcza jeśli płytki imitujące naturalne drewno znajdują się na podłodze. 

 

Betonowa łazienka? My jesteśmy na tak!

Płytki i mozaiki imitujące naturalny kamień, a częściej – beton, nie tylko w polskich domach zagościły na dobre. Nie można się dziwić – takie połączenie jest tak samo efektowne, jak ponadczasowe. Decydując się na ułożenie płytek drewnopodobnych na podłodze, postaw na jasnoszare, betonowe ściany. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz wielkoformatowe płytki, czy mozaikę. Tak zaaranżowane pomieszczenie to dokonała baza dla czarnych, białych albo drewnianych mebli. Pamiętaj jednak o dodatkach – w takiej łazience zieleń to podstawa! 

 

Płytki drewnopodobne w korytarzu

Płytki drewnopodobne niezawodne okażą się również w korytarzu. Tu również możesz połączyć je z panelami i postawić na szare ściany. Tym razem sięgnij jednak po tapetę, panele dekoracyjne albo glinkę. Jedynie w okolicach drzwi warto ułożyć płytki imitujące naturalny beton. 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium