Podłoga z żywicy epoksydowej, czy warto? Sprawdź wszystkie zalety tego rozwiązania

Podłoga z żywicy epoksydowej, czy warto? Sprawdź wszystkie zalety tego rozwiązania

Kilka lat temu na podłogę z żywicy epoksydowej decydowali się właściciele magazynów, czy fabryk. Wszystko zmieniło się, kiedy po ten rodzaj posadzki sięgnęli projektanci wnętrz. Podłoga z żywicy epoksydowej to coraz bardziej popularne rozwiązanie w wielu domach. Sprawdź, czy warto z niego skorzystać.

 

Wytrzymałość i trwałość

Zalety podłogi z żywicy epoksydowej docenia coraz więcej osób. Zastanawiasz się dlaczego? Wytrzymałość i trwałość to cechy charakterystyczne tego rodzaju posadzki. Raz naniesiona na podłoże posłuży ci przez lata. W dodatku jest odporna na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne (powstające w wyniku uderzenia albo długotrwałego nacisku), dlatego wielu właścicieli magazynów, czy fabryk decyduje się właśnie na podłogę z żywicy.

Wodo i chemoodporność to kolejne zalety podłogi z żywicy epoksydowej. Z tego powodu jest to świetne rozwiązanie do łazienki, kuchni i innych pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci. Doskonale sprawdzi się także w garażu, warsztacie, oraz wszędzie tam, gdzie występuje styczność z różnego rodzaju chemikaliami.

 

Estetyczny wygląd i ciekawy efekt aranżacyjny

Szukasz nowoczesnych rozwiązań? Podobają ci się pomieszczenia zaaranżowane w stylu industrialnym? Podłoga z żywicy epoksydowej to doskonałe rozwiązanie dla ciebie. Docenią ją wszyscy, którzy zwracają uwagę na estetyczny wygląd. Ten rodzaj posadzki można zabarwić na dowolny kolor umożliwia również uzyskanie efektu 3D, połączenia ją z grafiką oraz innymi elementami, np. kamieniami. Możliwości wykorzystania jej do aranżacji są nieograniczone, dlatego bardzo chętnie sięgają po nią projektanci, czy architekci wnętrz.

 

Łatwa w utrzymaniu w czystości

Cenisz praktyczne rozwiązania? Nie chcesz, żeby sprzątanie zajmowało ci dużo czasu? Marzysz o podłodze, której nie będzie trzeba, co chwilę zmywać? Podłoga z żywicy epoksydowej to odpowiedź na twoje potrzeby. Po pierwsze nie ma żadnych fug i spoin. To po prostu gładka powierzchnia, co znacznie ułatwia czyszczenie. Po drugie praktycznie każdy preparat czyszczący nadaje się do umycia tego typu podłogi. Z tego powodu tak chętnie wykorzystywana jest w przemyśle. Szukasz podłogi do kuchni? Zastanów się nad tą z żywicy. Bez problemu doczyścisz z niej wszystkie zabrudzenia i nie uszkodzisz ani nie zarysujesz przy tym powierzchni, co pozwoli ci utrzymać podłogę w dobrym stanie przez wiele lat.

 

Doskonałe rozwiązanie dla alergików

Jesteś alergikiem? Kurz i roztocza przyprawiają cię o kichanie, kaszel i duszności? Podłoga z żywicy epoksydowej to rozwiązanie dedykowane właśnie tobie. Cechuje się ona właściwościami antyelektrostatycznymi. Oznacza to, że nie przyciąga kurzu, roztoczy, czy innych drobinek. Wspomniana wcześniej łatwość w utrzymaniu w czystości to dodatkowa zaleta, którą doceni każda osoba zmagająca się z alergią.

 

Cenisz bezpieczeństwo? Wybierz podłogę z żywicy epoksydowej

Zwracasz uwagę na bezpieczeństwo? W twoim domu mieszkają dzieci? Wybierz podłogę z żywicy epoksydowej. Posiada ona właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu masz pewność, że ani ty, ani żaden z twoich domowników nie stracicie łatwo równowagi narażając się w ten sposób na bolesną kontuzję. Ta cecha podłogi z żywicy epoksydowej jest także mocno doceniana przez właścicieli warsztatów i magazynów.

 

Sam wykonaj posadzkę epoksydową w swoim garażu

Zastanawiasz się nad podłogą z żywicy epoksydowej do garażu? Chcesz położyć ją i nie wydawać na to zbyt dużej ilości pieniędzy? Lubisz sam wykonywać przydomowe remonty? W sklepach dostępne są specjalne zestawy do wykonania posadzki epoksydowej. Produkty te są bardzo łatwe w aplikacji. Nie musisz mieć też specjalnego sprzętu. Potrzebny będzie ci wałek i trochę wolnego czasu. Wszystkie niezbędne informacje o tym, jak nałożyć materiał znajdziesz na opakowaniu od producenta.

Warto wiedzieć, że na podłogę z żywicy epoksydowej możesz w dowolnym momencie (np. kiedy chcesz zmienić aranżację mieszkania), ułożyć, chociażby płytki. Nie musisz zrywać wtedy podłogi, gdyż jest ona dobrym gruntem pod układanie płytek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl